Yangın kapısı imalatı

Birkaç belirli ölçü dahilinde üretilen yangın kapısı, kullanım amacı sebebiyle Yangından Korunma Hakkındaki Yönetmeliğe uygun olarak tasarlanmalıdır.
İmalatçı firmaların öncelikle dikkat etmesi gereken nokta, yönetmeliğe uygun malzemeler kullanarak üretim yapmasıdır.
Yangın güvenlik sistemlerinde yangın kapısı önem açısından ilk sıralarda gelir.Kaçış gerektiren durumlarda yangın kapısı amacına uygun üretilmemiş yada montajı ve konumu olması gerektiği gibi yapılmamışsa fayda sağlamaktan çok büyük zararlara sebep olabilir.
Kaçıs esnasında yaşanan panikle kapının kolayca açılmasını sağlayan panik bar kilidi yangın kapısının en önemli noktası haline gelir.Güçsüz bir insanın bile sadece hafif bir itme kuvvetiyle kapıyı kolayca açabilmesi gerekir.Ayrıca yangın çıkış kapısı içine koyulan taş yünü malzemesi ısyı ve alevi bertaraf edip yangının kapıyı etkilememesini sağlar.

       

Yangın Güvenliği İle İlgili Az Bilinenler

Yangın, şiddetine göre ufak yada çapta mal kaybına, yaralanmalara ve hatta can kaybına sebep olabilir.

Yangın gibi yıkıcı bir olaydan korunabilmek için mutlaka gereken önlemleri almak gerekir.
Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yangından korunma yöntemleri eskiye oranla oldukça değişmir ve gelişmiştir.

Okumaya devam et Yangın Güvenliği İle İlgili Az Bilinenler

Yangın Kapısı

Bir yangın kapısının işlevsel olabilmesi için montajının yapılacağı yere ve ölçüye uyan bir tasarımla imal edilmesi, ve düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Kapının çerçevesi, içindeki yanmaz dolgu maddesi, kapı kolu, contası ve menteşeleri, hidroliği, panik barı ve kilidi ile bir bütünlük sağlamalı ve bu şekilde teste tabi tutulmalıdır. Kullanılacak kişi sayısı 100 kişiyi aşan yerlerde ve mutlaka son çıkış kapılarında Push Bar veya Panik Bar olmalıdır.

 

http://www.trabzonyanginmerdiveni.net/

http://www.balgrup.com/

Yangın Kapısı

Yangın kapısı çeşitlerine https://www.kurtulusyangin.com/ alışveriş sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kurtuluş Yangın Kapıları

Gömme kilit uygulamasıyla özel üretim kapılarımız genel olarak bu kapıları iç mekanda kullanacak olup görselliğine de ayrıca özen gösteren müşterilerimiz için tasarlanmaktadır. Okumaya devam et Kurtuluş Yangın Kapıları