https://www.kurtulusyangin.com/wp-content/uploads/2022/04/kurtulus-breadcumb-pics.jpg

Çelik Çatı

Şirketimiz 15 yılı aşkın bir süredir çelik çatı sistemleri ve çelik konstrüksiyon alanlarındaki uzmanlığıyla yanı sıra çatı yapımı, tamiri ve çatı ile ilgili her konuda profesyonel hizmet vermektedir.

Kurtuluş Yangın Güvenliği Sistemleri olarak bütün imalatımızı uzman ekibimizle kendi fabrikamızda yapmaktayız. Malzemelerimizi tedarik ettiğimiz firmalar ile uzun yıllardır çalışmaktayız. Bu sektörde güvenin ve güvenliğin esas alınması gerektiğinin bilincinde olarak müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğine verdiğimiz değer ile yüksek kalitedeki malzemeyle hassas işçiliği birleştirerek yaptığımız tüm projelerin mükemmel olmasını hedefliyor ve sağlıyoruz.

Çelik temelli yapı sistemleri uzun ömürlü yapımı kolay, ekonomik, hatasız üretime olanak sağlayan sistemlerdir. Her türlü iklim şartlarında kısa süren güvenli imalat ve montaj olanağı sağlar. Diğer yapı türlerine oranla daha hafif ve deprem gibi afetlere dayanıklıdır. Çeliğin geri dönüşüme olanak sağlayan bir materyal olmasıyapı sektöründe daha fazla tercih edilmesine sebepdir.

Ayrıca yapı bileşenlerinin ve yapım sisteminin hafif olması sebebiyle deprem kuvvetlerine daha az maruz kalırlar ve binaya gelen yükün azalmasını sağlarlar. Bu sebepten dolayı, beton yapı ve hadde profil çelik konstrüksiyon binaların çatılarında da hafif çelik konstrüksiyon çatı sistemleri sıkça tercih edilmektedir.

Çelik yapı sistemlerinde çatı formu eğimli çatı ve teras çatı olarak uygulanır. Hafif çelik yapılarda 600’den az eğimli yüzeyler duvar olarak analiz edilmezler, eğimli çatı olarak analiz edilirler. Hafif çelik konstrüksiyon ile tek yöne eğimli çatı, kırma çatı, oturtma çatı, mansard çatı gibi eğimli çatılar inşa edilir.  Çatı konstrüksiyonu mertekler ile veya makas kirişler ile çözülür, ancak makas kiriş çözümü sistem ekonomisini zorladığı için tercih edilmez. Teras çatılarda parapet yüksekliği Türkiye‘ de geçerli imar yönetmelikleri ile en fazla 1 M. olarak sınırlandırılmıştır.

Öğrenmek istediğiniz tüm sorularınıza doğru cevabı almak için lütfen bizi irtibat numaralarımızdan arayınız. Mühendislerimiz size her konuda yardımcı olucaklardır.

 

– 0216 335 55 61

– 0532 503 85 59

Uygun Fiyatlı Çözümler!